Wita Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Uszwi
Jesteś gościem na naszej stronie! ;-)

Rys historyczny

i pracownicy szkoły

Organizacje szkolne

Uroczystości szkolne

Projekt EFS

2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
       Dla uczczenia Jubileuszu 750-lecia powstania wsi mieszkańcy Uszwi ufundowali tablicę pamiątkową, która została wmurowana na budynku Publicznej Szkoły Podstawowej. Uroczystego poświęcenia dokanał ks. biskup Stanisław Budzik a odsłonięcia Wójt Gminy Gnojnik Wojciech Rzepa, ks.proboszcz Jan Kudłacz i sołtys wsi Uszew Józefa Bukowicz.

Z okazji uroczystych obchodów 750-lecia powstania naszej miejscowości, które miały miejsce 03.07.2005r., planowane jest wydanie suplementu (książki opisującej te wydarzenia) do monografii dr Romana Sady pt. "Uszew . Z dziejów wsi, klucza i gminy". Publiczna Szkoła Podstawowa wspiera tę inicjatywę. W związku z tym zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o udział w kosztach owego przedsięwzięcia, które przyczyni się do rozsławienia naszej miejscowości. Zebrane pieniądze zostaną przekazane autorowi książki. Jednocześnie informujemy, że nazwiska sponsorów umieszczone zostaną w książce.
Kontakt: PSP w Uszwi.
Nazwiska sponsorów, którzy już wsparli tę inicjatywę:
  • Rada Rodziców przy PSP w Uszwi
  • Sklepik szkolny - PSP w Uszwi
  • Sklepik szkolny - Gimnazjum w Uszwi
  • Paweł Szczygieł Uszew 260
  • Helena i Władysław Gałęziowscy - Piekarnia -Uszew 410
  • Piotr Opoka - Blacharstwo - Uszew 246
  • CMC - Czyżycki (Stacja CPN) Zawada Uszewska
  • Krystyna Ząbkowska - CEWPOL - Uszew
  • Stanisław Wiśniowski - Uszew
  • Barbara i Stefan Opoka - Uszew 246
  • Łukasz Górka - Uszew 86

• "USZEW W ROKU JUBILEUSZU" SUPLEMENT - Roman Sady .
Książka poświęcona obchodom 750 - lecia Uszwi.

Książki można nabyć w:
- bibliotece szkolnej - PSP w Uszwi
- Świetlicy Wiejskiej w Uszwi

Cena egzemplarza 15,00 złotych.

Można zamówić i nabyć w Szkole Podstawowej kasety video i płyty DVD z nagraniem uroczystych obchodów Jubileuszu 750-lecia Uszwi.
Strona utworzona: 2005r.
Aktualizacja: 2006-02-21 19:13